Fotod. “Ooperisümbioos 5” tõi Tartusse nelja teatri dramaturgid ja lavastajad

Tartu linna päeval toimunud festival “Ooperisümbioos 5” tõi Tartusse nelja teatri dramaturgid ja lavastajad, kes pakkusid publikule oma 45-minutilise nägemuse neljast maailmakuulsast ooperist.

Etendusid “Carmen” (dramaturg Andri Luup, lavastaja Maria Peterson, Theatrum), “Rinaldo” (dramaturgid-lavastajad Urmas Lennuk ja Robin Täpp, Rakvere Teater), “Onegin” (dramaturg Ott Kilusk, lavastaja Kaili Viidas, Endla Teater) ning “La Traviata” (dramaturgid-lavastajad Taavi Tõnisson ja Anti Kobin, Eesti Noorsooteater).

Tartu linna päev ehk Ooperisümbioosi festival tähistab Eesti interpreetide suurt kontsentratsiooni ning erinevaid muusikastiile tasuta kontsertide ja ettevõtmistega ning julgustab klassikalise muusika ja ooperiga enam sinasõprust sõlmima.

Seekord jaotub Tartu linna päeva programm ka 10. augustile, mil toimub autorite raamatulaat ja Ooperisümbioosi festivali viiendaks sünnipäevaks Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi poolt Tartule ning tartlastele kirjutatud romantilise lühiooperi “Ööbik ja üliõpilane” maailma esiettekanne. Tartu Raekoja platsil toimuval galakontserdil esitavad solistidele, koorile ja sümfooniaorkestrile kirjutatud teost Elina Nechayeva, Kai Rüütel, Raiko Raalik ja Reigo Tamm. Kaastegev on E STuudio Noortekoor dirigent Külli Lokko juhendamisel.

Galakontserdi dirigent on Kaspar Mänd ning koos temaga on laval Pärnu Linnaorkester. Lisaks saab kontserdil nautida ka armastatud ooperiaariaid.

Toimetaja: Merit Maarits

Vaata fotosid ERR Kultuur veebilehelt

Allikas: ERR Kultuur

"Ooperisümbioos 5" tõi Tartusse nelja teatri dramaturgid ja lavastajad. (Foto: Silver Gutmann)
“Ooperisümbioos 5” tõi Tartusse nelja teatri dramaturgid ja lavastajad. (Foto: Silver Gutmann)