Ooperisümbioos: Ott Kilusk & Kaili Viidas – „Jevgeni Onegin“

Pärnu teater Endla on otsustanud Tartu linna päeval publiku ette tulla Pjotr Tšaikovski ooperiga „Jevgeni Onegin“. Hingematvalt kaunis muusika, südantlõhestavad aariad ja veel millised tunded (neid viimaseid on palju).

Lavastus heidab süvapsühholoogilise, võiks öelda lausa freudistliku pilgu kangelaste hingeellu. Kõrgendatud tundmused, armukadedus, purunenud igatsused ja traagiline surm – kõik, mis ühele tõelisele ooperile omane, leiab seekord väljenduse hoopis ootamatu vaatepunkti läbi.

Loo jutustajateks saavad 29. juunil tegelased, keda Tšaikovski vaid vilksamisi laval näha laseb ja Puškin  üksnes puiklemisi mokaotsast mainib, kuid kel ometi selles traagilises loos oma osa – Annuška ja Vasja on Larinite mõisa köögis toimetav teenijarahvas. Kuid ka nemad on inimesed, kel omad tundmused ja unistused… Kui see kõik nüüd pisut segaseks jäi, lisagem veel, et asjasse on segatud ka üks praekana.

Ooperisümbioos Endla Teater – Jevgeni OneginLavastaja – Kaili Viidas (Endla Teater)
Dramaturg – Ott Kilusk
(Endla Teater)

Osades: sopran Karmen Puis (Teater Vanemuine), bariton René Soom (Rahvusooper Estonia), Sander Rebane (Endla Teater) ja Fatme Helge Leevald (Endla Teater).

Pianist: Siim Selis

 

Ott Kiluski ja Kaili Viidase „Jevgeni Onegin“ etendub selles maailmas ainult 29. juunil, ainult Tartus ja ainult kaks korda – kell 13.00 ja kell 17.00 Athena keskuses (Küütri 1).

Ooperisümbioosi ¹ kestus: ca 45 minutit

Sissepääs tasuta.

❗️❗️❗️ Vastavalt 23. juunist kehtima hakanud Vabariigi Valitsuse korraldusele siseruumide 50% täituvuse piirangud enam ei kehti. Seega soe tere tulemast kõigile ooperi- ja teatrisõpradele ilma registreerimiseta nagu see tavaliselt Ooperisümbiooside puhul olnud on. ❣
P. S. Juba eelregistreeruda jõudnud huvilistele broneeritakse saalides kohad.

¹ Ooperisümbioos. Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert või etteaste, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonist ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.