Tartu linna päeva kunstipiknik Toomel

Tartu Ülikooli muuseum kutsub Tartu linna päeval Toomemäele kunstipiknikule! ? Piknik toimub Toomemäel 29. juunil kell 12–16.

Kutseliste kunstnike juhendamisel toimuvad Tartu linna päeval Toome maalilises pargis portreemaali, krokii, paberikunsti ja kunstiteraapia töötoad. Lastealal saavad väikesed pereliikmed meisterdada ja joonistada. Piknikualal toomkiriku varemete ees ja vahel pakuvad maitseelamusi Toome kohvik, Köömen, Kivimurru Kombuchatalu ja Balbiino Jätsiabi.

Töötoad toimuvad vabas õhus, väga halva ilma korral toomkiriku valges saalis. Töötubades saab osaleda 3-eurose piletiga, mis on müügil muuseumi kassas alates kella 10.

NB! Toomele on mõnus tulla jalgsi või rattaga ning kasutada toomkiriku ees ja Lossi 36 õppehoone juures asuvaid rattaparklaid.

Kunstipiknikul saab osaleda järgmistes töötubades:
✨ Paberimaali töötuba (TYPA)
Ootame Sind paberimassiga maalimise töötuppa, kus saad meisterdada ilusa pildi või postkaardi.
Oleme ette valmistanud erivärvilisi paberisuppe, mida sina saad oma kunstimeelele vastavalt raami sisse valada ja sedasi kauneid paberimaale luua. Maale saab kaunistada väikeste taimedega või kasutada kujundite vormimiseks šabloone.
Töötuba on sobilik igas vanuses kunstihuvilistele.

Töötoa kestus: 1 tund, töötoad algavad kell 12.00, 13.30 ja 15.00.

TYPA on trüki- ja paberikunstikeskus, kus käivad koos huviringid, toimuvad näitused ja kontserdid. TYPA on pühendunud külalistele paberivalmistamise saladuste, trükikunsti ajaloo ja kõrgtrükitehnika ning põnevate masinate tutvustamisele.

✨ Krokii töötuba (Juhendaja Maris Tuuling)
Joonistame visandeid natuurist modelli järgi, kes vahetab poosi iga 5 minuti järel. Kokku kestab töötuba 1 h, mille jooksul valmib igal joonistajal 8–10 visandit. Enne joonistusseansi algust tuletame meelde figuurijoonistuse põhitõed, räägime inimkeha proportsioonidest ja erinevatest töövahenditest. Osalejad võivad kaasa võtta nii enda töövahendid kui kasutada kohapeal olemas olevaid.
Töötuba sobib pigem kooliealistele ja täiskasvanutele.

Töötoa kestus: 1 tund, töötoad algavad kell 13.00 ja 15.00.

Maris Tuuling on Tartu kunstnik, kelle kunstiõpingud algasid Tartu Lastekunstikoolis. Edasise kunstihariduse omandas Konrad Mägi Ateljees (endises Tartu Kunstiühingu „Pallas“ maalistuudios) üheksakümnendate alguses. Tema juhendajad olid Kaja Kärner ja Heldur Viires. Maris Tuuling on Tartu Kunstnike Liidu, kunstiühingu „Pallas“ ja Konrad Mägi Ateljee Seltsi liige.

✨ Portreemaali töötuba (Juhendaja Veiko Klemmer)
Kiire ülevaade kunsti ajaloolistest põhiteemadest (u 1h)
Portree visandamine (u 1h)
Portree maalimine (2h)

Töötoa kestus: 4 tundi, töötuba algab kell 12.00.

Veiko Klemmer on kunstnik, disainer ja õppejõud. Ta on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse õppejõud. Omandanud maalikunsti magistrikraadi Tartu Ülikoolis. Teeb vaheldumisi näitusi ja süsteemikriitikat.

„Kunst ei ole äri, sisekujundus ega võistlussport. Kunst on tõde.“

✨ Talismanipuu töötuba (Juhendaja Kersti Kinks)
Püüame läbi meisterdamise oma ressursse kaardistada ja tugevustele ligipääsu leida. Selleks valmib iga osaleja käe all talismanipuu, mis annab võimaluse oma jõud kokku koguda ja ühte kättesaadavasse kohta asetada – et oleks igal hetkel võimalik meelde tuletada,
mis meid paremini läbi elu aitab.
Ise tuleb kaasa võtta enda jaoks tähenduslike fotode koopiad, mõni tapeeditükk või kangajupp või pitsitükk või nööp oluliselt riideesemelt, mida enam ei kanna, kuid millega on seotud mõni mälestus. Lisaks mälestusesemeid või fotosid (koopiaid), mida meisterdamises kasutada raatsiks või mis midagi meenutaks.

Juhendaja Kersti Kinks on hariduselt psühholoog, kes töötas neli aastat TÜ Kliinikumi onkoloogia osakonnas laste ja peredega ja tegi nii loovteraapia-, nõustamis- kui leinatööd. Ta on lahendus.net-i vabatahtlik nõustaja ja MTÜ Vaprusehelmed asutaja, juhatuse liige ja vabatahtlik. On õppinud visuaalkunstiteraapiat nii Tallinna Ülikoolis kui osalenud loovteraapia kursustel mitmel pool mujal. Hetkel õpib Kersti TÜ psühholoogia magistriõppes.

 

Kunstipikniku visuaalil: Louis Höflingeri „Dorpat vom Dome aus“ (TÜ kunstimuuseumi kogu)

Kunstipiknik-Toomel_Tartu-linna-paev-2021