Tartu linna päev õnnitleb: Emajõe Suveteater 25! kontsert

Emajõe Suveteatri jaoks on 2021. aasta suvi märgilise tähendusega – 19. juulil saab suveteater 25-aastaseks.

Juubelihooaja 9. juulil esietendub eelmiste suvede menuki, lavastuse „Kadri“ järg „Kasuema“ ja see annab 29. juunil üheks toredaks suviseks kontserdiks kena põhjuse.

On tõsi, et Silvia Rannamaa „Kadri“ jõudis just Emajõe Suveteatri lavastusena esimest korda eesti teatripubliku ette. Ka „Kasuema“ on tänini vaid ühel korral, 55 aastat tagasi Ugala teatris lavastatud. Ometigi väärib see materjal, mis kestnud ja puudutanud kolme põlvkonda noori ning mille teemad ka täna täiesti aktuaalsena mõjuvad, elustamist. Hea märkamine ja halva parandamine, koos tegutsemine ja jagamine, laulmine, lugude jutustamine, võitmine ja kaotamine, hoolimine ja hoolitsemine, armastus, usaldus ja kõikevõitev sõprus… just sellest jutustab peagi esietenduv muusikaline koguperelavastus „Kasuema“.

 

Lavastuse „Kasuema“ laule esitavad terrassikontserdil lavastuse osatäitjad.
Esitamisele tulevad ajastu laulud nagu näiteks „Liig pelglik tütarlaps“, „Murtud lubadus“, „Sa võiksid olla päris kena tüdruk“, „Kust ma tulen, ära küsi…“, „Kui öö on nii pime“ jpt.

Lavastuse muusikalist fooni täidab ansambel Efektiiv, kes ka Shakespeare`i kohviku terrassi kontserdil kaastegev.
Kontserti juhib teatri direktor Andres Dvinjaninov.

Kontserdi ja lavastuse muusikajuht on Ele Sonn.

 

Väga palju õnne sünnipäevaks, armas Emajõe Suveteater ja aitäh! ???

25 aastat tagasi asutatud Emajõe Suveteater on Eesti esimene iseseisev, järjepidevalt just nimelt suvel mängiv professionaalne teater, mida juhib tänaseni selle asutaja Andres Dvinjaninov.

Kasuema Emajõe suveteater